گردشگری یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه

0
11

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، گردشگری را یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در استان عنوان کرد و گفت: میراث فرهنگی باید برنامه اقتصادی توسعه‌محور داشته باشد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه باتاکید بر لزوم شناساندن بیشتر ظرفیت‌های گردشگری کرمانشاه در جهت توسعه توریسم گفت : میراث فرهنگی از جمله اداراتی است که باید هم نگاه راهبردی به توسعه داشته باشد و هم نگاه عملیاتی و از این رو کار در این سازمان بسیار مهم و حساس است.

او گفت : انتظار ما از تیم جدیدی که در میراث فرهنگی شکل گرفته این است که نگاهشان به استان، توسعه‌ای باشد و به دنبال ایجاد مانع در برابر طرح‌های مرتبط با گردشگی و صنایع دستی نباشند و درک بیشتری از مسایل و مشکلات استان داشته باشند.

حاتمی، ایجاد اشتغال در استان را مهمترین وظیفه مسوولین دانست و افزود: اداره میراث فرهنگی باید برنامه اقتصادی داشته باشد و پروژه‌ها و طرح‌های آن باید سطح بندی شوند تا از تمام ظرفیت‌های استان بخصوص استاندار در جهت رفع مشکلاتی که خارج از توان استان است، استفاده شود.

‎معاون استاندار کرمانشاه گفت: مهمترین انتظارات کلانی که از اداره کل میراث داریم اجرای کریدور گردشگری بیستون به طاق بستان و پیگیری ثبت جهانی طاق بستان، تکیه معاون، اورامانات، مجموعه ساسانی قصرشیرین و سرپل ذهاب و آناهیتا است که در صف انتظار ثبت جهانی یونسکو هستند و اگر بتوانیم یک ثبت حهانی دیگر داشته باشیم تاثیر بسیار زیادی بر توسعه گردشگری و اقتصاد استان خواهد داشت.

‎او خوستار تدوین اولویت بندی سرمایه‌گذاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شد .

انتهای پیام/د

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید