نیازمند آرایش جنگی در بخش اقتصادی هستیم

0
8

امام جمعه تبریز گفت:برای حل مشکلات نیازمند آرایش جنگی در بخش اقتصادی و صنعتی هستیم.

نیازمند آرایش جنگی در بخش اقتصادی هستیم

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم امام جمعه تبریز در دیدار فعالان بخش صنعت و اقتصاد استان به مناسبت روز صنعت و معدن ،با بیان اینکه در حال حاضر در جنگ اقتصادی هستیم، اما خودمان هنوز آن را آن چنان باور نکرده‌ایم، گفت: برای حل مشکلات نیازمند آرایش جنگی در بخش اقتصادی و صنعتی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل‌هاشم گفت: مشکلات و مسائل مشترکی که اصناف و تولیدکنندگان کشور دارند بسیار زیاد است به عنوان مثال نقشه راه واحد در صنعت کشور برای تعیین اولویت‌های لازم وجود ندارد و یک سری قوانین و مقررات متعدد متعارض وجود دارد که مقابل تولید و صنعت ایستاده است.

او با تاکید بر هدایت نقدینگی‌ها به سمت صنعت افزود:  مشکلات گمرکی بسیاری داریم که باید حل شود و تمامی سازمان‌ها باید برای اخذ مجوز در امر تولید هماهنگی‌های لازم را انجام دهند ضمن آنکه مشکل تامین مواد اولیه هم باید رفع شود.

امام جمعه تبریز افزود: مشکلات متعدد مقررات مالیاتی و نحوه اجرای آن برای اهالی صنعت تحمیل شده است که این مشکلات هم باید برطرف شود.

او گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری، ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها است و در صورتی که این اتفاق بیفتد، برای رونق بخشیدن به صنعت کشور می‌تواند بسیار کمک کند که نمونه بارز آن تولید موشک دفاعی است که در راستای همین ارتباط با دانشگاه به دست آمده است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: مشکلات مربوط به اعطای وام‌های بانکی، نبود شعب تخصصی در دستگاه قضائی در حوزه صنعت، واگذاری نادرست شرکت‌ها، نظارت نشدن بر ارز‌های تخصیص شده برای واردات و مقررات و نحوه اجرای بیمه از دیگر مشکل‌های موجود بخش صنعت است که نیاز به رفع دارد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه، متأسفانه سیاست مشخصی برای خصوصی‌سازی و تنظیم ساز و کار بازار وجود ندارد، افزود: عدم اصلاح قانون کار باعث کاهش بهره وری در بخش تولید شده و ورشکستگی تولیدکننده را فراهم آورده است.

او با بیان اینکه مشکل کمبود نقدینگی سود بانکی و تورم، هزینه‌های تولید را برای تولیدکنندگان افزایش داده است،گفت: ایجاد یک سیستم شفاف و روشن برای جلوگیری از دخالت تشکیلات مختلف در صنعت با هماهنگی اهالی صنعت ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: کم توجهی به تولید داخل و مشکلات خرید تکنولوژی از خارج از کشور، نبود مدارس حرفه‌ای پیشرفته برای تربیت تکنسین، کافی نبودن حمایت‌های صادراتی و پرداخت دیرهنگام جوایز صادراتی، عدم توجه کافی به صنایع کوچک و نیز گرایش‌های شرکت‌های بزرگ دولتی به خرید خارجی و بی توجهی به تولیدکنندگان داخلی برای توسعه اقتصاد ملی باعث عدم رونق تولید شده است که باید فکری به این مسائل کرد.

انتهای پیام/ک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید