نگاه به فوتبال بانوان در آذربایجان غربی حرفه‌ای‌تر می‌شود

0
8


مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان ‌غربی که تنها تیم لیگ برتری فوتبال بانوان را مدیریت می‌کند، گفت: امسال نگاه سازمان به تیم فوتبال بانوان حرفه‌ای‌تر شده و قصد داریم علاوه بر حضور با یک تیم قدرتمندتر، آکادمی فوتبال بانوان را ثبت و بعد از بیماری کرونا راه‌اندازی کنیم.

فوتبال بانوان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا. حسین پزشکیان، چهارشنبه ۱۱ تیر در گفت‌ و گو با خبرنگاران افزود: تیم فوتبال بانوان همیاری، هشت سال در لیگ برتر فوتبال کشور حضور داشته و با وجود کاستی‌ها، بی‌مهری و کم‌توجهی در سیاست‌های سازمان، این تیم توانست همواره نتایج قابل قبولی کسب کند.  

وی اضافه کرد: در سال‌های قبل، فقط نام سازمان بر روی تیم فوتبال بانوان بود و مدیران سابق بر هزینه‌بر بودن تیم اعتقاد داشتند، با این حال ما اعتقاد داریم که می‌توان با مدیریت بهتر و برنامه‌ریزی بهتر و اصولی تر هزینه و تهدید را به فرصت تبدیل کرد و ما امسال بنا داریم از این ظرفیت و پتانسیل در راستای توسعه ورزش بانوان و رشد ورزش استان استفاده کنیم.  

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های آذربایجان‌غربی افزود: طی ۲ سال گذشته سیاست مدیران، انحلال تیم بود و همین اتفاق باعث انتقال بازیکنان تیم به سایر تیم‌ها شد؛ با این حال با حمایت استاندار و توجه هیات فوتبال استان، هدف مدیریت جدید تیم‌داری با بهترین عملکرد و توجه حرفه‌ای به استعدادهای استان خواهدبود.  

پزشکیان افزود: مجموعه خانه‌جوان به سازمان همیاری اختصاص داده شده و با توجه به این اتفاق، ایجاد آکادمی تخصصی فوتبال بانوان و ثبت باشگاه و مدرسه رسمی فوتبال بانوان را مد نظر قرارداده ایم.  

وی ادامه‌داد: تمام مراحل لازم برای دریافت مجوزهای لازم برای آغاز به کار آکادمی و مدرسه رسمی فوتبال بانوان انجام شده و منتظر پایان بیماری کرونا هستیم تا با توجه به فراهم شدن زیرساخت و سخت‌افزار لازم، تمرینات آغاز و از طریق آکادمی، بانوان علاقه مند به فوتبال جذب و پرورش داده شوند.  

پزشکیان گفت: برای حضور قدرتمندتر در فصل جاری لیگ برتر فوتبال بانوان، با بازیکنان فصل قبل تیم و همچنین از ظرفیت و استعدادهای بانوان فوتبالیست استان استفاده خواهیم‌کرد تا امسال نتایج شایسته‌تری کسب کنیم.  

تیم فوتبال بانوان همیاری آذربایجان‌غربی فصل گذشته در لیگ برتر که ناتمام باقی‌ماند، در رده نهم قرار گرفت.  

نماینده استان در لیگ برتر فوتبال بانوان یکی از تیم‌هایی است که هشت فصل مستمر در لیگ برتر حضور داشته و توانسته بازیکنان مطرحی چون مریم یکتایی، هدیه حسن‌زاده و سمیرا محمدی را به فوتبال کشور معرفی کند.  منبع خبر : همشهری آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید