نزاع بالاترین فراوانی بررسی جرم در پزشکی قانونی استان مرکزی را دارد

0
8نزاع بالاترین فراوانی بررسی جرم در پزشکی قانونی استان مرکزی را دارد

اراک – ایرنا – مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی گفت: نزاع و درگیری بالاترین فراوانی بررسی پرونده‌ها در پزشکی قانونی این استان است و پس از آن به ترتیب تصادفات رانندگی و غرق شدگی در سدها و بندهای خاکی قرار دارند.

دکتر« علی رضایی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: پارسال ۱۰ هزار و ۵۹۴ پرونده نزاع و درگیری و هشت هزار و ۳۹۹ پرونده تصادفات رانندگی در پزشکی قانونی استان مرکزی بررسی شد و یک‌هزار و ۱۹۳ جسد نیز معاینه و برای آنها جواز کفن صادر شد.

وی ادامه داد: آمار غرق شدگان در سدها و بندهای خاکی این استان در سال ۹۸ به نسبت سال قبل از آن، ۱۹ نفر بیشتر شده بود و با توجه به گرمی هوا و حضور بیشتر مردم در کنار این اماکن، همگان باید به هشدارها و توصیه‌های شنا نکردن در سدها و بندهای خاکی توجه ویژه داشته باشند.

۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان مرکزی آزاد شدند

سرپرست اداره کل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی نیز در این نشست به خبرنگاران گفت: ۴۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان از ابتدای امسال تاکنون با حمایت و کمک‌های مردمی آزاد شده‌اند.

حجت الاسلام «حاجی علی‌اکبری» افزود: ۱۸۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان مرکزی وجود دارد که امید است با حمایت مردم و ستاد دیه استان این افراد نیز هرچه سریعتر آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگردند.

وی بیان کرد: زندان‌زدایی و اقدامات تامینی بر اساس سیاست ریاست قوه قضاییه در اولویت برنامه‌های این اداره کل است که با جدیت تمام دنبال می‌شود.

سرپرست اداره کل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی ادامه داد: ۷۲ رشته شغلی در زندان‌های این استان برای ارایه آموزش به مددجویان فعال است و بیشتر این رشته‌ها با سرمایه کم و در مدت زمان کوتاه به درآمد منجر می‌شوند.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری اظهار داشت: اداره کل اموز زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی حمایت و نگاه ویژه به مددجویان خود پس از خروج از زندان دارد.

وی عنوان کرد: موادمخدر بیشترین آمار جرایم زندانیان استان مرکزی است که ۹۸ درصد زندانیان این بخش مربوط به مردان و ۲ درصد مربوط به زنان است.

سرپرست اداره کل امور زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان مرکزی اضافه کرد: با اقدامات موثر و اجرای برنامه تدوین شده از سوی سازمان زندان‌ها بحث مقابله با بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با جدیت دنبال می‌شود و تاکنون هیچ مورد مثبتی از این ویروس در بین زندانیان گزارش نشده است.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید