معیار ارزش گذاری برخی از دروس جدید کنکور باید تغییر کند

0
8
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:

حجت الاسلام رستمی گفت: اگر درسی معیار و ارزش گذاری مشخصی نداشته باشد، خانواده و دانش آموز هم برای آموزش آن اهتمام ندارد، بنابراین وزن این دروس باید در کنکور تغییر کند.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه سند تحول خود برای رفع چالش‌های حوزه تعلیم و تربیت به تصویب رسیده است و ظرفیت شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به کمک آموزش و پرورش بیاید گفت: دانش آموختگان یا دانشجویان فعال جهادی در دانشگاه‌ها که صلاحیت لازم را دارند به عنوان معلم به بخش‌هایی که نیاز دارند کمک دارند، کمک کنند.

او افزود: در حوزه رفع مشکلات معلمان اضطرار‌هایی داریم که دائم تشدید می‌شوند و برای جبران کسر معلمی توان از روش‌های جدید مانع نیرو‌های جهادی می‌توانند کمک گرفت که در بسیاری از بحران‌ها مشکلات را حل کرده‌اند.


بیشتر بخوانید


حجت الاسلام والمسلمین رستمی گفت: برای مثال دانش آموختگان یا دانشجویان فعال جهادی در دانشگاه‌ها که صلاحیت لازم را دارند به عنوان معلم به بخش‌هایی که نیاز به کمک دارند، کمک کنند که مجموعه‌هایی در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاثیر ارزش گذاری دروس جدید که طراحی شده اند در کنکور را مسئله مهم دیگر عنوان کرد و گفت: موقعی که درسی معیار و ارزش گذاری وزن مشخصی نداشته باشد، خانواده و دانش آموز نیز برای آموزش این دروس اهتمام لازم را نخواهند داشت بنابراین وزن این دروس باید در کنکور تغییر کند.

او باور و عزم معلمان در اجرای سند را به عنوان نکته مهم دیگر برای اجرای سند بیان کرد و افزود: آموزش‌های ضمن خدمت باید در این زمینه دیده شود و همچنین ارزیابی عملکرد با یک روش صورت گیرد و جدی‌تر باشد اگر مدیری را تربیت کنیم که شرایط لازم را ندیده باشد (مثلا معلمی را درک نکرده باشد) قطعا آسیب زا خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید