مسابقات دو کوهستان قهرمانی کشور برگزار می‌شود

0
6مسابقات دو کوهستان قهرمانی کشور برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- مرحله نخست هفتمین دوره مسابقات دو کوهستان قهرمانی کشور در قله توچال تهران برگزار می‌شود.

این مسابقات که با گرامیداشت «مدافعان سلامت و شهدای خدمت» برگزار می‌شود از میدان سربند آغاز خواهد شد.

مسیر مسابقه از میدان سربند (دربند تهران) در ارتفاع ۱۸۰۰ متر، پایگاه امدادی داودی ۲۶۰۰ متر، مجتمع کوهستانی شیرپلا ۲۷۵۰ متر، جان‌پناه امیری ۳۳۰۰ متر، قله توچال ۳۹۶۴ متر و بازگشت به پناهگاه شیرپلا است. طول کل مسیر به ۱۴ کیلومتر و ۲۰۰ متر می‌رسد.

شرکت‌کنندگان در مسابقه می‌توانند از ساعت ۵ تا ۸ صبح یکی از روزهای ۳، ۱۷ و ۳۱ مرداد مسابقه خود را برگزار کنند. حداکثر زمان مسابقه برای مردان ۴:۳۰ ساعت و برای زنان ۵:۳۰ ساعت است و زمان پایان مسابقه نباید پس از ساعت ۱۳ باشد.

ورزشکاران پس از انتخاب یک روز برای برگزاری مسابقه، باید آن را به فدراسیون کوهنوردی اعلام کنند تا شرایط برگزاری مسابقه کنترل شود. شرکت‌کنندگان باید یکی از برنامه‌های Relive یا Strava را روی تلفن همراه خود نصب کنند و در طول مسیر نیز ضمن استفاده از یکی از این ۲ برنامه، پنج عکس سلفی در میدان سربند (مجسمه)، شیرپلا،  سنگ سیاه (پناهگاه امیری)،  قله توچال (دور پناهگاه اردلان) و در انتها مجتمع کوهستانی شیرپلا ثبت کنند.

در نهایت هم فایل خروجی برنامه که شامل رکورد ورزشکاران، مسیر مسابقه و عکس‌های سلفی است باید اینجا آپلود شود.

ورزشکاران باید ۲ روز پیش از برگزاری مسابقه، زمان و روز انتخابی خود را به فدراسیون اعلام کنند و هنگام آغاز مسابقه نیز کارت ملی همراه داشته باشند. ارائه بیمه ورزشی نیز ضروری است.

در صورتی که ورزشکاری بیش از یک بار در مسابقه شرکت و فایل آن را آپلود کند، بهترین زمان آنها در مسابقه محاسبه می‌شود.

در ششمین دوره این مسابقات که مرداد پارسال در مسیر میدان سربند، قله توچال و ایستگاه یک تلکابین توچال برگزار شد، حسن شیرقوی از آذربایجان شرقی با زمان ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه و ۳ ثانیه و رقیه شریفی از البرز با زمان ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه به مقام قهرمانی بخش‌های مردان و زنان رسیدند.منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید