قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۴/۱۱

0
10


در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا امیدها به ترمیم سریع اقتصادی را کاهش داده و سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در بازار طلا سوق داد است، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه افزایش داشت.

صراط:

در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا امید‌ها به ترمیم سریع اقتصادی را کاهش داده و سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در بازار طلا سوق داد است، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم ۸ سال اخیر در نوسان بود.

به گزارش تسنیم، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد رسد به ۱۷۸۴ دلار رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اوایل اکتبر ۲۰۱۲ یعنی ۱۷۸۵ دلار و ۴۶ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با ۰.۲۰ درصد افزایش به ۱۸۰۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

کارشناس ارشد بیماری‌های واگیردار دولت آمریکا هشدار داده اگر روند شیوع بیماری بیش از این از کنترل خارج شود، تعداد موارد ابتلای روزانه به کرونا ممکن است بیش از ۲ برابر افزایش یافته و به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز وعده دادند که برای نجات اقتصاد آمریکا از تبعات مخرب شیوع کرونا اقدامات بیشتری انجام دهند.

اقدامات محرک اقتصادی گسترده می‌تواند موجب منتفع شدن بازار طلا شود، زیرا طلا یک محل سرمایه گذاری امن برای سرمایه گذاران جهت در امان ماندن از اثرات تورمی این اقدامات به شمار می‌رود.

در همین حال اعتماد تولیدکنندگان ژاپنی در سه ماهه دوم سال به ارقامی رسیده که از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ بی سابقه بوده است.

احساس عمومی حاکم بر بازار‌های بورس جهان نیز پس از تصویب قانون امنیت ملی جدید هنگ کنگ توسط پکن لطمه دیده است. این اقدام پکن نشان دهنده اعمال اقتدار بیشتر چین در سرزمین خودمختار هنگ کنگ در آینده است که می‌تواند موجب اعمال محدودیت‌هایی از جانب آمریکا بر هنگ کنگ شود.منبع خبر : صراط نیوز

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید