رییس‌کل دادگستری اردبیل: قضات به پرونده‌های مهم اجتماعی ورود کنند

0
9رییس‌کل دادگستری اردبیل: قضات به پرونده‌های مهم اجتماعی ورود کنند

اردبیل – ایرنا – رییس کل دادگستری استان اردبیل بر ورودهای به موقع قضات دادسرا در پرونده‌های مهم که بازخورد اجتماعی دارند، تاکید کرد.

ناصر عتباتی روز چهارشنبه در نشست با قضات دادسرای اردبیل گفت: با توجه به امید ایجاد شده در آحاد مردم پس از رویکرد تحولی در قوه قضاییه  ، برخورد بی‌امان با مظاهر ناامنی در جامعه مورد تاکید تشکیلات قضایی بویژه دادسراها می‌باشد.

وی با اشاره به تدوین برنامه جامع عملکردی برای تک تک حوزه‌ها افزود: تمامی بخش‌های تشکیلات قضایی بویژه قضات باید امورات خود را برنامه محور پیش برده و ضمن عمل به برنامه تدوینی ابلاغ شده از برنامه‌ریزی کلیشه‌ای بپرهیزند.

او با تاکید بر محوریت قاضی در تشکیلات قضایی به عنوان رکن اول اظهارداشت: تقویت دادسرا از اولویت‌های مسوولان استان است چرا که بهترین ثمره کار دادسرا در جامعه تولید امنیت پایدار است و این امر در سایه اجرای دقیق احکام صادره در اجرای احکام محقق خواهد شد.

وی خواستار افزایش سطح کیفی دستورات ، رعایت کرامت ارباب رجوع ، کاهش موجودی ، استفاده از بستر الکترونیک ، ارتقای عملکرد CMS ،ابلاغ الکترونیک ، کنترل و کاهش ورودی با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف ، دقت در ارجاع پرونده‌ها ، بازنگری در معاضدت و ارشاد قضایی و مدیریت مراجعات مردمی شد.منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید