درخواست کره جنوبی برای برگزاری نشست واشنگتن و پیونگ‌یانگ پیش از انتخابات آمریکا

0
8

رئیس‌جمهور کره جنوبی خواستار برگزاری نشست سران واشنگتن و پیونگ‌یانگ پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری یونهاپ، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی باید پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در  نوامبر ۲۰۲۰، یک بار دیگر با هم دیدار کنند.

مون ابراز امیدواری کرد این جلسه به از سرگیری مذاکرات برای غیرهسته‌ای کردن کره شمالی و برقراری صلح در شبه جزیره کره منجر شود.

استفن بیگون، نماینده آمریکا در امور کره شمالی اوایل هفته جاری اعلام کرد ترامپ به احتمال زیاد پیش از انتخابات سراسری در این کشور با کیم جونگ اون دیدار نمی‌کند.

رئیس جمهور کره جنوبی در حالی خواستار برگزاری نشست دیگری بین سران واشنگتن و پیونگ یانگ شده است که چند روز قبل دولت کره شمالی آمریکا را به استفاده از سلاح اتمی تهدید و اعلام کرد این تنها راه باقی مانده در مقابله با تهدیداتی است که از سوی دولت دونالد ترامپ دریافت می‌کند.

کره جنوبی و آمریکا پنجشنبه گذشته از کره شمالی خواستند تا تعهدات خود برای خلع سلاح هسته‌ای و خلع تسلیحاتی را که در مذاکرات قبلی وعده آن را داده، اجرایی کند؛ همچنانکه این دو کشور هم پیمان اعلام کردند به ادامه مسیر دیپلماتیک با هدف دستیابی به خلع تسلیحاتی کره شمالی ادامه خواهند داد.

وزرای دفاع کره جنوبی و آمریکا همچنین از کره شمالی خواستند تا به پایبندی هایش مطابق با بیانیه‌های مشترکی که پس از نشست آمریکا و کره شمالی در سنگاپور در ژوئن ۲۰۱۸ صادر شد و نیز مذاکرات بین دو کره در سپتامبر ۲۰۱۸ عمل کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید