ایجاد تنوع جنسیتی و نژادی در اُسکار با دعوت از ۸۱۹ عضو جدید

0
7ایجاد تنوع جنسیتی و نژادی در اُسکار با دعوت از ۸۱۹ عضو جدید

تهران- ایرنا- آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) برای ایجاد تنوع جنسیتی و نژادی، از ۸۱۹ نفر برای عضویت در این آکادمی دعوت کرده که عمدتا خانم و یا رنگین‌پوست هستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، آکادمی اسکار روز سه شنبه از دعوت از ۸۱۹ نفر از جمله چهره‌هایی چون سینتیا اریوو (Cynthia Erivo)، جان دیوید واشنگتن و کانستنس وو (Constance Wu) برای عضویت در این آکادمی خبر داد. دعوت از این نفرات در راستای کارزار ایجاد تنوع در آکادمی انجام می‌شود، ۳۶ درصد از این تعداد رنگین پوست و ۴۵ درصد از آنها خانم هستند.

فهرست ۸۱۹ نفره اسکار افراد فعال در تمام حوزه‌های سینما از بازیگری و تبلیغات گرفته تا طراحی لباس را شامل می‌شود. چند نفر از بازیگران فیلم انگل از جمله جانگ هیه-جین، چو یئو جئونگ، پارک سو-دام و لی جانگ-ایان نیز به عضویت در آکادمی دعوت شده‌اند. ۴۹ درصد از این دعوت‌شدگان چهره‌های بین‌المللی به نمایندگی از ۶۸ کشور جهان هستند.

آکادمی علوم و هنرهای سینما بیش از ۸ هزار رای‌دهنده دارد و در سه سال گذشته ۲ هزار عضو جدید به این تعداد اضافه شده است. اگرچه اغلب رای‌دهندگان هنوز سفیدپوست و مرد هستند اما نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۱۸ نشان داد تزریق اعضای جدید باعث افزایش تنوع در این گروه شده است، تا جایی که رنگین‌پوستان این گروه از تنها ۸ درصد در سال ۲۰۱۵، به ۱۶ درصد در سال ۲۰۱۸ افزایش یافتند.

آکادمی اسکار در بخش دیگری از کارزار خود برای ایجاد تنوع، چندی پیش تعداد نامزدهای اسکار بهترین فیلم را به ۱۰ مورد افزایش داد با این امید که فیلم‌های متنوع‌تری به این فهرست راه یابند.

تغییرات ایجاد شده ظاهرا اثرگذار بوده‌اند. در اسکار امسال فیلم انگل موفق شد به عنوان اولین فیلم غیرانگلیسی زبان برنده اسکار بهترین فیلم شود و در سال ۲۰۱۷ نیز اسکار بهترین فیلم به مهتاب به کارگردانی بری جنکینز رسید که داستان زندگی یک شخصیت سیاه‌پوست را در سه مقطع کودکی، نوجوانی و بزرگسالی به تصویر می‌کشد.  

نودوسومین دوره جایزه اسکار به دلیل شیوع کرونا با ۲ ماه تاخیر و در روز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید