اعلام مخالفت دوباره ترامپ با تغییر نام پایگاه‌های نظامی آمریکا

0
9

رئیس‌جمهور آمریکا تهدید کرد در صورت تغییر نام پایگاه‌ها نظامی، لایحه بودجه سالانه دفاعی را وتو خواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با انتشار پیامی در حساب کاربری توئیتر خود مخالفت خود را با تغییر نام پایگاه‌های نظامی که نامشان برگرفته از نام فرماندهان ارتش کنفدراسیون ایالت‌های جنوبی آمریکاست، اعلام و تهدید کرد در صورت تغییر نام این پایگاه‌ها، لایحه بودجه سالانه دفاعی را وتو خواهد کرد.

ترامپ در این پیام توئیتری نوشت: اگر اصلاحیه الیزابت «پوکوهانتس» وارن که منجربه تغییر نام [به علاوه موارد بد دیگر] فورت برَگ، فورت رابرت ‌ای لی و بسیاری از پایگاه‌های نظامی دیگر که از آنجا دو جنگ جهانی را پیروز شدیم، شود، من لایحه بودجه دفاعی را وتو خواهم کرد.

بودجه ۷۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری دفاعی که قرار است در صورت تصویب میان پنتاگون و سایر سازمان‌های فدرال دفاعی تقسیم شود در حال حاضر، برای بررسی در سناست.

پیش از این الیزابت وارن، یکی از سناتور‌های دموکرات با ارائه اصلاحیه خواستار تغییر نام ۱۰ پایگاه نظامی آمریکایی شد که نامشان برگرفته از نام فرماندهان ارتش کنفدراسیون ایالت‌های جنوبی آمریکاست.

ترامپ ضمن مخالفت با وارن، به پیشنهاد نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر جمع آوری ۱۱ تندیس و مجسمه کنفدراسیون‌ها از راهرو‌های کنگره به شدت واکنش نشان داد.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز ضمن مخالفت با تغییر نام پایگاه‌های نظامی آمریکا گفته بود این پایگاه‌ها بخشی از میراث آمریکاست. او همچنین خواستار اعمال مجازت علیه افرادی شد که در جریان اعتراضات به مجسمه‌های کنفدراسیون‌ها آسیب می‌رسانند.

کنفدراسیون‌ها ۱۱ ایالت جنوبی آمریکا هستند که پس از پیروزی آبراهام لینکلن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۸۶۱ میلادی و لغو قانون برده داری در این کشور، جدایی خود را از آمریکا اعلام کردند. این موضوع آغازگر جنگ داخلی ۴ ساله در آمریکا شد.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید