اجلاس فوق العاده سران روند آستانه امروز برگزار می‌شود

0
10اجلاس فوق العاده سران روند آستانه امروز برگزار می‌شود

تهران – ایرنا – معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری اعلام کرد که اجلاس فوق العاده سران روند آستانه امروز (چهارشنبه) به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، علیرضا معزی در گفت وگویی اظهار داشت: در این نشست سه جانبه مجازی جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه، پس از سخنرانی روسای جمهوری سه کشور، بیانیه اجلاس منتشر می‌شود.

وی افزود: سه کشور ضامن صلح آستانه در این نشست مجازی به تبادل نظر درباره راه های برقراری و تقویت صلح پایدار در سوریه می پردازند.

محمد جواد ظریف چندی پیش در جریان سفر به مسکو به ایرنا گفته بود که سران ایران، روسیه و ترکیه در فرمت مذاکرات آستانه نشست سه جانبه به صورت وبینار برگزار می‌کنند و اگر شرایط اجازه دهد نشست حضوری هم برگزار خواهد شد.

وی افزود: ما نگران اوضاع سیاسی و اقتصادی سوریه و تلاش های آمریکا برای اعمال فشار بر این کشور هستیم که بر مردم عادی تاثیر می گذارد.

ظریف ادامه داد: آمریکا همه تلاش های ممکن را به کار می گیرد تا منطقه ما و سوریه را بی ثبات کند و آنها نمی توانند به اهداف خود دست بیابند.

ششمین نشست سران آستانه قرار بود به میزبانی ایران برگزار شود اما شیوع گسترده کرونا دیدار سران کشورهای ضامن صلح آستانه را به تاخیر انداخت.

مذاکرات آستانه از حدود سه سال پیش با مشارکت ایران، روسیه و ترکیه برای پایان دادن به بحران ۹ ساله جنگ داخلی در سوریه آغاز شد و در پی آن بخش اعظمی از خاک سوریه به حاکمیت دولت قانونی این کشور درآمد و حکومت گروه تروریستی داعش در آن به پایان رسید.  منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید