ابتلای ۱۴۱ تن دیگر به کرونا در کردستان

0
10

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۱۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

کرونا در کردستان

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، گفت: در حال حاضر ۵۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.

او تصریح کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تا کنون ۱۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۱۹۵ نفر، بعثت سنندج ۳۸ نفر، کوثر سنندج ۱۰۲ نفر، امام خمینی سقز ۴۳ نفر، بوعلی مریوان ۱۷ نفر، فجر مریوان ۳۶ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۸ نفر، امام حسین بیجار ۹ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۲۰ نفر، بیمارستان امام خمینی (ره) در دیواندره ۱۴ نفر، صلاح‌الدین بانه ۲ نفر، بیمارستان شهدا در دهگلان ۸ نفر، شهید چمران در سروآباد ۳ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۶ نفر بستری هستند.

رضاعی اضافه کرد: اکنون ۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

او آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۱ نفر در سقز، ۹۸ نفر در سنندج، ۲۳ نفر در قروه، ۲۷ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۳ نفر در بیجار، ۲۸ نفر در کامیاران، ۱۸ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام/ع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید