سرمربی جودو نابینایان: تعلیق جودو برنامه تیم را دچار مشکل کرد

0
14سرمربی جودو نابینایان: تعلیق جودو برنامه تیم را دچار مشکل کرد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی جودو کم‌بینایان و نابینایان گفت: بعد از تعلیق فدراسیون جودو، کار ورزشکاران نابینا نیز سخت شد، زیرا حریف تمرینی قدری ندارند.

«محمدرضا حاج‌یوسف‌زاده» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمرینات ۲ جودکار پارالمپیکی ایران اظهار داشت: خوشبختانه پیش از فراگیری ویروس کرونا در ایران و جهان ۲ جودکار کشورمان موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شدند و در این زمینه دغدغه‌ای نداریم زیرا آنان جودوکاران توانمندی هستند که کمیته ملی‌پارالمپیک آنان را از شانس‌های کسب مدال طلا می‌دانند.   «وحید نوری» دارنده مدال طلای پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و «احسان خیرالله‌زاده» قهرمان سنگین وزن جهان مسافر قطعی توکیو هستند.  

وی اظهار داشت: این ۲ ورزشکار با نظارت کمیته ملی‌پارالمپیک تمرینات و برنامه‌های خود را دنبال خواهند کرد و ما نیز با توجه به گزارش‌هایی که داریم بر فعالیت آنان نظارت می‌کنیم. البته به عنوان مربی نمی‌توانم به ورزشکار بگویم که کدام باشگاه را برای آماده‌سازی خود انتخاب کند چون شرایط کرونا در ایران به گونه‌ای است که پذیرش مسوولیت سخت به نظر می‌رسد.  

سرمربی جودو نابینایان با اشاره به اعزام‌های خارجی تیم افزود: در سال ۲۰۲۰ مسابقات تحت تاثیر ویروس کرونا لغو یا تعویق شد و اکنون نیز به ما گفته شده که یک تورنمنت در ترکیه قرار است برگزار شود. به این تورنمنت نمی‌رویم چون نه تاثیری در رنکینگ دارد و نه کلاس‌بندی، لذا با شرایط اقتصادی، اعزام تیم به ترکیه هزینه‌تراشی است.  

وی در پایان با اشاره به تاثیر تعلیق فدراسیون جودو بر فعالیت‌های جودوکاران نابینایان تصریح کرد: جودو نابینایان تعلیق نشد چرا که زیر نظر فدراسیون ورزش‌های نابینایان اداره می‌شود اما تاثیر منفی بر روی فعالیت شاگردان من به ویژه در رده سنی جوانان داشت. ما حریف تمرینی قدری نداریم و این موجب شده تا از برخی تمرینات آماده سازی عقب باشیم. البته تمرینات جودوکاران پارالمپیکی ادامه دارد و کمیته ملی پارالمپیک تمام حقوق و پاداش آنان را به صورت مرتب پرداخت خواهد کرد.منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید