سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور راه‌اندازی شد

0
13سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور با عنوان «تکیه» در سه حوزه مداحی، سخنرانی و قرائت قرآن راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، علی معصومی مدیرمحصول سامانه تکیه روز پنجشنبه گفت: برای سامانه تکیه یک چشم‌انداز یک ساله تعریف شده تا علاوه بر سامانه پخش زنده هیئات سراسر کشور امکانات بیشتری به آن اضافه شود و هدفگذاری نهایی ما این است که مخاطبان بتوانند میراث ۶۰ ساله مداحی ضبط شده را در این سامانه دریافت کنند.
وی در تشریح امکانات فعلی سامانه تکیه تصریح کرد: یکی از امکاناتی که جزو مزایای اصلی این محصول محسوب می‌شود، استفاده هم زمان از امکانات این سامانه در محیط وب سایت و اپلیکیشن آن است؛ معمولا در محصولات مشابه، مخاطب با مراجعه به وبسایت محصول، با توضیحات مختصری از محصول رو به رو می شود و برای استفاده کامل آن محصول باید اپلیکیشن را دانلود کند.
معصومی افزود: این سامانه در سه حوزه مداحی، سخنرانی و قرائت قرآن فعالیت می‌کند که برای هر کدام از این حوزه‌ها امکانات مخصوصی تعبیه شده است ولی یکی از امکانات مهمی که در این سامانه تعریف شده، آرشیو بسیار قوی آن است؛ چون در حوزه مداحی تمامی آثاری که از مداحان اهل بیت (ع) ضبط شده است به صورت صوتی و تصویری در این سامانه به مرور در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: جستجوی دقیق، از دیگر امکانات این سامانه است که مخاطبان می توانند از طریق مشخصات مختلف مانند نام مداح، مناسبت، موضوع شعر، متن شعر، سبک و دیگر مشخصات به قطعه مورد نظر خود دست پیدا کنند.
مدیر سامانه تکیه اضافه کرد: ویژگی اصلی این سامانه، سرویس پخش زنده هیئات است که تاکنون بسیاری از هیات سراسر کشور با همکاری اداره کل تشکل های اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی در این سامانه ثبت نام کرده و مشغول فعالیت هستند.

معصومی افزود: هیئات مذهبی که مایل به استفاده از سرویس پخش زنده این سامانه باشند می‌توانند با مراجعه به سایت تکیه ثبت نام کنند و پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز و راستی آزمایی از امکانات این سامانه بهره‌مند شوند.
وی استفاده از اینترنت رایگان برای گیرنده و فرستنده را از دیگر مزیت‌های این سامانه دانست و افزود: علاوه بر بهره‌مندی مخاطبان و هیئات از اینترنت رایگان، پخش همزمان مراسم هیئت ها در هشت بستر پخش زنده در سراسر کشور است. مسئولان هیئت های مذهبی و مخاطبان از هم اکنون می توانند به صورت همزمان مراسم هیئات را در بسترهای آپارات، روبیکا، سروش پلاس، سایت خود هیئت، اینستاگرام، سامانه تکیه و دیگر بسترهای پخش زنده در سراسر کشور پخش و دریافت کنند.
وی افزود: اگر یک هیئت بخواهد به صورت عادی در تمامی این بسترها پخش زنده داشته باشد باید به تعداد آن ها از نیروی انسانی و امکانات پخش زنده و اینترنت کافی برخوردار باشند که سامانه تکیه این قابلیت را دارد که فقط با یکبار فیلم برداری از هیئت، همزمان در تمام این بسترها تصویر مورد نظر را منتشر کند. البته مخاطبان و مسئولان هیئات می توانند پس از پخش مراسم تا ۲۴ ساعت به آرشیو برنامه پخش شده دسترسی داشته باشند.منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید