خدمات آیت الله تسخیری در سازمان فرهنگ و ارتباطات می‌درخشد

0
10خدمات آیت الله تسخیری در سازمان فرهنگ و ارتباطات می‌درخشد

تهران- ایرنا- بیش از ۷۰ نماینده فرهنگی و مسوولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی اعلام کردند: دوران تصدی مسئولیت آیت الله تسخیری در این سازمان، سال‌های درخشانی از خدمات متعدد ایشان بود که در تقریب بین مذاهب اسلامی و ایجاد هم‌زبانی، هم‌دلی و هم‌افزایی بین مذاهب مختلف اسلامی، نقش بسزایی ایفا کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در پیام این نمایندگان فرهنگی و مدیران این سازمان ضمن تسلیت ارتحال آیت الله محمدعلی تسخیری آمده است: اندوخته‌های علمی این فقیه وارسته چه در نجف اشرف و در جوار امیر مؤمنان(ع) و چه در قم و در مجاورت کریمه اهل بیت(ع) از ایشان عالمی دقیق النظر و مجاهدی پرتلاش ساخته بود.

در این بیانیه همچنین آمده است: آیت‌الله تسخیری در جهان اسلام و نیز بسیاری از کشورهای غیر اسلامی مورد احترام پویندگان علم و جویندگان حقیقت بود. حضور وی در گفت‌وگوهای دینی، فضای اعتماد و همدلی ایجاد می‌کرد و شناختش از مسائل جهان اسلام، وی را به مشاوری امین برای علمای مسلمان تبدیل کرده بود.

این بیانیه از سوی ابوذر ابراهیمی ترکمان، قربانعلی پورمرجان، محمد مهدی ایمانی‌پور، احسان خزاعی، احمد حسین‌پور، امان اله صیادی، سودابه ملایری و دیگر مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صادر شده است. 

آیت‌الله تسخیری رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام روز سه‌شنبه در ۷۶ سالگی در اثر عارضه قلبی در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران درگذشت.  پیکر این عالم ربانی به دلیل شرایط کرونایی به شکل محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بعداز ظهر امروز (پنج‌شنبه) در  جوار حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده می شود.

آیت الله تسخیری از چهره‌های شناخته علمی و فرهنگیِ جهان اسلام بود که همواره در معرفی درست تشیع و ایجاد تفاهم و همدلی میان مسلمانان تلاش می کرد. وی خدمات ارزنده ای در این قلمرو به اسلام و تشیع کرد. مشارکت در ده ها کنفرانس علمی در کشورهای مختلف به عنوان برگزارکننده یا عضو هیات رئیسه یا میهمان، عضویت در هیات امنا و شورای عالی چند مرکز دانشگاهی و مجمع علمی در ایران و دیگر کشورها و تدریس در مراکز علمی گوناگون؛ از جمله فعالیت های مؤثر وی در زمینه های علمی و فرهنگی بود.

تسخیری همچنین در مجمع فقه اسلامی در جده (وابسته سازمان کنفرانس اسلامی) از ۱۳۶۲ تاکنون به عنوان تنها نماینده رسمی تشیع امامی در تثبیت و ترویج مبانی فقهی و اصولی تشیع نقشی در خور تقدیر داشت. وی در ۲۰ سال گذشته ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری و دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب و نیز رئیس هیأت امنای مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب را به عهده داشت. منبع خبر : ایرنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید