تاثیر آلودگی هوا برروی خوشحالی مردم!

0
14براساس تحقیقات صورت گرفته, آلودگی هوا تاثیر مستقیمی برروی خوشحالی مردم دارد

ارتباط سطح خوشحالی با میزان آلودگی هوا

 چین برای سال‌های بسیاری با مشکل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ دست و پنجه نرم کرده است. پژوهش جدیدی که در “دانشگاه هنگ کنگ”(HKU) انجام شده، نشان می‌دهد آلودگی هوا در این کشور، آمار مرگ و میر را به ۱.۱ میلیون در سال می‌رساند و ۳۸ میلیارد هزینه در پی دارد.

اکنون پژوهشگران دانشگاه “ام.آی.تی”(MIT) دریافته‌اند که آلودگی در شهرهای چین، با سطح پایین خوشحالی جمعیت شهرها در ارتباط است.

به رغم رشد هشت درصدی اقتصاد چین، سطح رضایت جمعیت ساکن شهرها به حد انتظار نرسیده است. آلودگی هوا در کنار کافی نبودن سرویس‌های حمل و نقل عمومی، افزایش قیمت مسکن و نگرانی در مورد سلامت مواد غذایی، تاثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی در نواحی شهری دارد.

پژوهش‌های پیشین نشان داده بودند که آلودگی هوا، به سلامت، عملکرد شناختی، خلاقیت در کار و نتایج تحصیلی آسیب می‌رساند اما این پژوهش جدید نشان می‌دهد که نقش آلودگی هوا، بیش از حد تصور است و زندگی و رفتار اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بسیاری از افراد برای دوری از آلودگی هوا، به شهرهای تمیزتر نقل مکان می‌کنند، تجهیزاتی مانند ماسک و تصفیه‌کننده‌های هوا را به کار می‌برند و یا زمان کمتری را بیرون از منزل می‌گذرانند.

پژوهشگران در این پروژه، از اطلاعات مربوط به ساکنان نواحی شهری استفاده کردند و تاثیر آلودگی هوا را بر نحوه تغییر رفتار مردم در ۱۴۴ شهر چین مورد بررسی قرار دادند. آنها برای سنجش سطح روزانه خوشحالی، نوعی الگوریتم یادگیری ماشینی را به کار بردند و توئیت‌های ۲۱۰ میلیون نفر را در بازه زمانی ماه مارس تا نوامبر تحلیل کردند. بررسی هر توئیت، با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشینی صورت گرفت و سپس، سطح خوشحالی از عدد صفر تا ۱۰۰ مشخص شد.

پژوهشگران در این بررسی، ارتباطی منفی میان آلودگی و سطح خوشحالی یافتند. به علاوه، مشخص شد که زنان بیش از مردان، نسبت به آلودگی هوا حساس هستند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: isna.irمنبع خبر : سیمرغ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید